Naujoji Elija, Šventoji

Nuorodos:

Projekto aprašymas
Turto aprašymas
Informacija apie vystytoją
Finansai
Vieta

APIE PROJEKTĄ

Projekto aprašymas:

Pagrindiniai faktai:

– Įkeičiamo turto kaina (be PVM) paskolos sudarymo dieną – 8 534 000 EUR (LTV – 24%);

– Projekto valdytojas – patyrusi investicijų valdymo bendrovė, kurios valdomo turto portfelyje tokie projektai kaip verslo centrai „Parktown”, „Kauno Arka” ir „BOD“, bei prekybos centras  „Nordika”;

– Projektas jau turi dviejų metų pardavimų istoriją rodančią stabilią šio projekto paklausą;

– Įkeičiamas užbaigtas statyti turtas – nėra su statybomis susijusių rizikų.

 

Finansuojamas projektas: „Elija“ tai didžiausias daugiabučių projektas Lietuvos pajūryje. Įsikūręs Šventosios kurorte ir nuo jūros nutolęs vos  200 m. projektas orientuotas į ieškančius „atostogų namų“ bei norinčius modernaus ir šiuolaikiško būsto pajūryje. Kompleksą sudaro 9 gyvenamieji 6-8 aukštų daugiabučiai namai su požeminėmis automobilių stovėjimo vietomis (4 namai jau pilnai išparduoti). Komplekso teritorijoje taip pat veikia restoranas, parduotuvė, SPA, sporto klubas bei nedidelis viešbutis, šalia driekiasi Palangą ir Šventąją jungiantis Ošupio pėsčiųjų bei dviratininkų takas.

 

„Naujoji Elija“ siekia pritraukti kapitalą su tikslu refinansuoti banko paskolą bei pritraukti papildomą apyvartinį kapitalą butų įrengimui iki pilnos apdailos.

 

Paskolos užtikrinimas: Röntgen investuotojams bus įkeičiami visi 5 daugiabučiai su nemažiau* kaip 180 dar neparduotų butų (10 300 m2) bei projekte veikiantis viešbutis (950 m2). Viso įkeičiama 11300 m2. Sandorio sudarymo metu nemažiau kaip 70 įkeičiamų butų (38%) yra su pilna apdaila, o per 2019 ir 2020 metus projekto savininkas įsipareigoja investuoti ir įrengti visus likusius (110 vnt.) butus. Numatoma papildomų investicijų vertė – 2 000 000 EUR, lėšos šiems darbams numatomos iš Röntgen paskolos bei butų pardavimų pajamų.

 

Turto kaina sandorio sudarymo dieną – 8 534 000 EUR + PVM;

Numatoma turto kaina po investicijų – 11 264 000 EUR + PVM. 

 

Investuotojams siūlomas itin konservatyvus 24% pradinis LTV. Paskolos laikotarpiu vyks aktyvūs butų pardavimai bei turto gerinimas reinvestuojant gautas pajamas, todėl LTV nuosekliai didės. Maksimalus LTV rodiklis, kuris gali būti pasiektas paskolos laikotarpiu - 50%. Pasiekus šią vertę „Naujoji Elija“ įsipareigoja dalį iš parduodamo turto gautų pajamų skirs paskolos grąžinimui su tikslu išlaikyti minimalų paskolos ir turto vertės santykį.


Modeliuojamas paskolos ir įkeisto turto ploto santykis:

- Prie 24% LTV – 180 EUR/m2 + PVM

- Prie 50% LTV – 500 EUR/m2 + PVM

 

Apartamentų pardavimo kainos Naujoji Elija projekte:

- Parduotų apartamentų kainų vidurkis – 1 098 EUR/m2 + PVM

- Likusių apartamentų kainos – nuo 909 EUR/m2 + PVM

- Likusių apartamentų kainos – vid. 1 157 EUR/m2 + PVM


Vidutinė naujų apartamentų pardavimo kaina Palangos apskrityje:

- 2018 metais - 1 444 EUR/m2 + PVM. Arba beveik 3 kartus brangiau nei minimali pardavimo kaina reikalinga grąžinti paskolą kai LTV = 50%.
- 2010 metais (krizės laikotarpis - žemiausia istorinė kaina) - 585 EUR/m2 + PVM. Arba 17% brangiau nei minimali pardavimo kaina reikalinga grąžinti paskolą kai LTV = 50%.


Numatoma projekto trukmė – 36 mėn. Paskolos gavėjas turi teisę atlikti išankstinį paskolos grąžinimą praėjus nemažiau kaip 24 mėn. 

 

Palūkanų mokėjimo grafikas: visą paskolos laikotarpį palūkanos bus išmokamos kiekvieno kalendorinio ketvirčio paskutinę savaitę. Paskolos likutis grąžinamas su paskutiniu palūkanų mokėjimu.

Turto aprašymas

Išskirtinumas: „Elija“ – tai didžiausias ir moderniausias gyvenamųjų namų projektas Lietuvos pajūryje, dėl savo dydžio gyventojams galintis pasiūlyti išskirtinę infrastruktūrą (valymo paslaugos, SPA, restoranas, sporto klubas, kt.) bei platų apartamentų pasirinkimą.


Visi parduodami apartamentai įrengti pagal dizainerės Vėtrės Markevičiūtės interjerus bei paruošti įsikelti nuo pirmos dienos. Naujakuriai gali rinktis tarp jau visiškai „iki baldų“ įrengtų bei dalinį įrengimą (įrengta vonia, virtuvė, grindys, šviestuvai, nėra tik „mobilių“ baldų, tokių kaip lovos ar stalai) turinčių apartamentų.


Pardavimai: projekto pasisekimą patvirtina ir jau antrus metus sėkmingai vykdomas pardavimas – parduota daugiau kaip 80 apartamentų (vidutiniškai 4 vnt. per mėnesį). Detalią pardavimų statistiką galite peržiūrėti skiltyje "Dokumentai" pridėtame priede.


Pastatai: kvartalą sudaro 9 užbaigti 6–8 aukštų namai. 4 namai yra visiškai išparduoti, 3-uose dauguma apartamentų įrengti su pilna apdaila ir vyksta pardavimas, dar 2-uose pardavimas numatomas pradėti 2019–2020 metais (atlikus visą apdailą).


Kiekviename name įrengta po 2 liftus, aukštuose numatyta iki 8 apartamentų, kurių plotas vyrauja nuo 22 iki 80 m², kurie nesudėtingai gali būti sujungiami į didesnius ar išdalinti į mažesnius turtinius vienetus.  Projektas pasižymi itin palankiu aukštų suplanavimu, kuris, esant poreikiui, leidžia kiekvieną aukštą dalyti net į 14 viešbučio tipo vieno kambario apartamentų, kurie dėl savo labai mažo ploto ir mažos suminės kainos būtų itin likvidūs, o taip pat sukuria alternatyvaus panaudojimo galimybes.


Automobilių statymas: gyventojai gali įsigyti automobilių stovėjimo vietas, esančias nuliniame aukšte arba gretimoje aikštelėje.


Susisiekimas: projekto teritorijoje bei iki jos yra visiškai išvystyta visa susisiekimo infrastruktūra. Greta driekiasi Palangą ir Šventąją jungiantis Ošupio bei pajūrio link vedantys pėsčiųjų ir dviratininkų takai.


Pagrindiniai viešojo transporto mazgai:

2 km – Šventosios autobusų stotis

7 km – Palangos oro uostas


Atstumai iki didžiųjų miestų:

12 km – Palanga

40 km – Klaipėda

250 km – Kaunas

340 km – Vilnius


Istorija: kompleksą pradėjus statyti 2006 m., buvo užbaigti ir visiškai išparduoti apartamentai pirmuose keturiuose namuose. Vėliau, dėl teisminio ginčo, kuris 2014 m. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo neskundžiama nutartimi buvo pripažintas nepagrįstu, pardavimas buvo sustabdytas. Vykstant ginčo procedūroms, projektą plėtojusi bendrovė „Baltijos pirkliai“ užbaigė likusius penkis daugiabučius – jie pripažinti tinkamais naudoti, bet liko neįrengti. Užbaigtą statybą 2016 metais įsigijo „DAO Family office“ valdoma įmonė UAB „Naujoji Elija“. Nuo projekto perėmimo tai išlieka vienas iš sėkmingiausių projektų Lietuvos pajūryje.

Daugiau informacijos apie projektą: www.elija.lt.

Informacija apie vystytoją

Projekto savininkas: „Naujoji Elija“ – tai profesionalių investuotojų įsteigta įmonė, skirta projekto įgyvendinimui. Pagrindinis akcininkas – valdantis 40 % akcijų bei atsakingas už projekto priežiūrą ir įgyvendinimą – „DAO Family office“ valdoma įmonė „DAO AM“. Dar 53 % akcijų priklauso investuotojo Peterio Gage’o Morriso įmonių grupei „Gage Partners“, kuri buvo ir viena pagrindinių prekybos slėnio Vilniuje „Nordika“ investuotojų. Likę 7 % akcijų priklauso smulkiesiems investuotojams.


„DAO Family office“ – tai investicine veikla užsiimantis šeimos biuras, šiuo metu valdantis prekybos centrą „Nordika“ (Vilnius), verslo centrus „ParkTown II“ (Vilnius), Kauno „Arka“ (Kaunas) bei BOD (Vilnius). Projektuose DAO veikia kaip aktyvus akcininkas, atsakingas už projektų įgyvendinimą bei finansinių partnerių įtraukimą.


Daugiau apie pagrindinį projekto valdytoją: www.daofamily.com

Röntgen rizikos vertinimas

Kriterijus Nuo 0 iki 5
DSCR 5
LTV 5
EBITDA marža 5
Vertės pokytis 5
Vystytojo finansai 5
Kapitalo struktūra 5
Lokacija 2
Projekto tipas 3
Projekto trukmė 3
Rinkos tendencijos 2
Vystytojo patirtis 5
Verslo planas 5
Rizikos klasės
A+
A
A-
B+
B
B-
C+
C
C-
D+
D
D-
Projekto įvertinimas
A

Projektų vertinimo kriterijai suderinti su Lietuvos banku. Reitingas yra subjektyvus platformos operatoriaus vertinimas apie projekto riziką. Röntgen reitingas yra tik informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas investicijos rekomendacija.

Finansai

Informacija pasiekiama prisijungusiems vartotojams

Pinigų srautų planas

Röntgen paskolos išmokėjimas
+2000000
Banko paskolos grąžinimas
-1500000

Pardavimo pajamos
12741000

Apartamentų pardavimai
+11855000
Viešbučio pardavimas
+500000
Kitų patalpų pardavimai
+386000

Sąnaudos
-3700000

Butų įrengimo išlaidos
-2000000
Administracinės išlaidos
-1200000
Trumpalaikiai įsipareigojimai
-500000

Finansavimo išlaidos
-3890000

Finansavimo kaštai
-1540000
Akcininko (Gage Partners) paskola
-2350000

Lėšos periodo pabaigoje
5651000

Röntgen paskolos grąžinimas
-2000000

Savininko pelnas
3651000

Visos kainos pateikiamos be PVM

Saugios investicijos

Pirminis įkeitimas
Baigta statyba

Investicinės grąžos skaičiuoklė

Investicija

Metinės palūkanos:

7 %

Investicijos trukmė:

36 mėn.

Augimas:

21 %

Numatoma grąža:

0

Informuojame: ši skaičiuoklė yra skirta atlikti preliminariam vertinimui ir yra tik iliustracinio pobūdžio įrankis. Joje nėra atsižvelgiama į galimus vėlavimus ar kitas su investavimu susijusias rizikas.

Informacija pasiekiama prisijungusiems vartotojams

Dokumentai

  • 1. Elija pristatymas [LT].pdf
  • 2. Elija opportunity [EN].pdf
  • 3. Turto kainos konsultacija.pdf
  • 4. Informacinis dokumentas.pdf
  • 5. Specialus pasiūlymas.pdf
  • 6. Paskolos sutarties projektas.pdf

Vieta

Mokyklos g. 62, Šventoji