Jau investuota €300'000
Suma surinkta

Raugyklos g. 3, Vilnius

Nuorodos:

Projekto aprašymas
Turto aprašymas
Informacija apie vystytoją
Finansai
Vieta

APIE PROJEKTĄ

Projekto aprašymas:

Vilniaus senamiestyje, netoliese Rūdninkų skvero, renovuojamas 934 m2 ploto istorinis pastatų kompleksas sudarytas iš trijų korpusų besidalijančių uždaru vidiniu kiemu. Pastatą sudaro komercinės bei gyvenamosios paskirties patalpos. Pirmame aukšte, Raugyklos g. pusėje bus rengiamos komercinės patalpos pritaikytos kavinėms. Kitose patalpose, numatomi "town-house" tipo butai su atskirais įėjimais iš uždaro vidinio kiemo.


Projekto savininkas numato kompleksą skirti trumpalaikei bei ilgalaikei nuomai. Atsižvelgiant į tai, palankų išplanavimą bei vietą mieste pastatas projektuojamas taip, kad atitiktų gyvenamiesiems ir biurų pastatams keliamus reikalavimus (vėdinimas, šildymas, apšvietimas, priešgaisrinė sauga, kt.). Alternatyvus panaudojimas, leis projektą pasiūlyti platesniam ratui galimų nuomininkų taip didinant pastato likvidumą bei investicijos atsparumą rinkos pokyčiams.


Numatoma projekto trukmė - nuo statybos leidimo gavimo iki statinio pridavimo - 10 mėn. Paskolos laikotarpis numatomas ilgesnis apsidraudžiant nuo nenumatytų statybų grafiko pasikeitimų. Röntgen bei bankas lėšų išmokėjimą vystytojui vykdys pagal atliktų darbų aktus patvirtintus statybos priežiūros bendrovės taip užtikrinant, kad visos paskolintos lėšos bus skirtos turto vertės didinimui.


Projekto finansavimo etapai:

1) Pirmus 3 projekto mėnesius darbai bus vykdomi pasitelkiant Röntgen paskolą. Šiuo laikotarpiu investuotojams suteikta pirmos eilės hipoteka su LTV <30%.


2) Vėliau finansavimas papildomas banko paskola. Pirminė hipoteka perleidžiama bankui, investuotojams suteikiama antrinė hipoteka. Bendras banko ir Röntgen paskolų bei įkeisto turto santykis (CLTV) - iki 60%.


Röntgen paskolos bei palūkanų grąžinimas numatomas vienu mokėjimu paskolos pabaigoje. Tai bus atlikta iš buto nr.1 pardavimo (vienintelis parduodamas butas). 147 m2 dydžio butas bus parduodamas už 2000 EUR/m2, viso 296 000 EUR. Buto pirkėjas yra pasirašę preliminarią pirkimo sutartį bei sumokėjęs avansą.

Turto aprašymas

Susisiekimas: rekonstruojamas pastatų kompleksas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Margučio skvere. Netoliese Rūdninkų ir Lazdynų Pelėdos skverai, pagrindinės Vokiečių bei Didžioji gatvės, Vilniaus Rotušė - visos pagrindinės senamiesčio erdvės per keletą minučių pasiekiamos pėsčiomis. Greta esančios Pylimo ir Kauno gatvės, užtikrina spartų susisiekimą su naujuoju miesto centru (Konstitucijos pr.), stotimi, oro uostu bei kitais miesto rajonais.


Parkavimas: gyventojams bus rezervuojamos parkavimo vietos Raugyklos g. 


Pastatai: objektui reikalingas kapitalinis remontas. Pagrindinė tai įgyvendinti leidžianti sąlyga - visas kompleksas priklauso vienam savininkui. Projekte numatyta išlaikyti pastato puošybinius elementus bei Raugyklos g. fasadą. Visa likusi pastato dalis bus kapitaliai rekonstruojama taikant šiuolaikiškus sprendimus.


Projektas: pastatas projektuojamas siekiant užtikrinti nesudėtingą gyvenamosios ir komercinės paskirtiems patalpų konversiją. Pirmame aukšte, ketinama įrengti dvi 33 ir 38 m2 ploto patalpas skirtas kavinėms. Likusi erdvė pagal nuomininkų poreikius bus išplanuota į 4-7 butus arba ofisus, kurių dydis svyruos nuo 80 iki 350 m2.

Informacija apie vystytoją

Projekto savininkas: Dviguba progresija. Nekilnojamas turtas nėra pagrindinė įmonės savininkų veikla todėl šiam projektui suburta speciali projektinė komanda:


Projekto valdymas: BOLDS Property Partners (pastaba: BOLDS taip pat yra vienas iš pagrindinių Rontgen platformos akcininkų) – nekilnojamojo turto vystymo bei konsultavimo bendrovė, turintį platų paslaugų spektrą: tarpininkavimas perkant/parduodant NT, rinkos tyrimai ir konsultacijos nuomininko/nuomotojo atstovavimas, komercinio ir gyvenamojo NT vystymas, projektai pagal poreikį (build-to-suit) ir kt. BOLDS Lietuvoje teikia vystymo paslaugas tokioms įmonėms kaip Švaros broliai, McDonald’s ar Neste. Kompanijos įkūrėjai bei partneriai turi ilgametę patirtį dirbant su komercinės ir gyvenamosios paskirties NT vystymu, pardavimu ir nuoma Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse. www.bolds.lt


Architektūra: Aketuri architektai - kūrybinė architektų komanda dirbanti su teritorijos ir konteksto analizę, estetikos bei funkcionalumo projektavimu, www.aketuriarchitektai.lt


Inžinerinė architektūra: Viltekta - viena iš seniausių inžinerinį projektavimą atliekančių įmonių Lietuvoje. Įmonės projektų portfelyje: Lietuvos viešbučio statybos ir rekonstrukcijos, Operos ir baleto teatro, Sporto ir verslo centro Forum palace, Vilniaus centrinio stadiono, transporto tunelio po Gedimino prospektu ties Seimo rūmais, prekybos centro MEGA rekonstrucijos ir kt. projektai. www.viltekta.lt 


Statybinė dalis: Indema. www.indema.lt

Röntgen rizikos vertinimas

Kriterijus Nuo 0 iki 5
DSCR 2
LTV 3
EBITDA marža 3
Vertės pokytis 5
Vystytojo finansai 5
Kapitalo struktūra 5
Lokacija 5
Projekto tipas 5
Projekto trukmė 5
Rinkos tendencijos 4
Vystytojo patirtis 5
Verslo planas 3
Rizikos klasės
A+
A
A-
B+
B
B-
C+
C
C-
D+
D
D-
Projekto įvertinimas
A-

Projektų vertinimo kriterijai suderinti su Lietuvos banku. Reitingas yra subjektyvus platformos operatoriaus vertinimas apie projekto riziką. Röntgen reitingas yra tik informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas investicijos rekomendacija.

Finansai

Informacija pasiekiama prisijungusiems vartotojams

Kapitalo struktūra
2372000

Nuosavas kapitalas
1072000
Banko paskola
1000000
"Röntgen" paskola
300000

Išlaidos
2372000

Turto įsigijimas
950000
Projektavimas
81000
Statybos
1176000
Projekto valdymas
105000
Finansavimo kaštai
60000

Pajamos

Dalies turto pardavimas
294000
Metinės nuomos pajamos (po dalies turto pardavimo)
122000
DSCR po dalie turto pardavimo
1.21
LTV projekto metu
30-60%
Visos kainos pateikiamos be PVM

Saugios investicijos

Antrinis įkeitimas
Bankinis finansavimas

Investicinės grąžos skaičiuoklė

Investicija

Metinės palūkanos:

10 %

Investicijos trukmė:

12 mėn.

Augimas:

10 %

Numatoma grąža:

0

Informuojame: ši skaičiuoklė yra skirta atlikti preliminariam vertinimui ir yra tik iliustracinio pobūdžio įrankis. Joje nėra atsižvelgiama į galimus vėlavimus ar kitas su investavimu susijusias rizikas.

Informacija pasiekiama prisijungusiems vartotojams

Dokumentai

 • Cashflow model.pdf
 • Floor plan (residential).pdf
 • Property valuation.pdf
 • Reference document 2018.01.08.pdf

Projekto vystymo eiga

 • Gautas statybos leidimas
  2017-12-22
 • Projektas paskelbtas Röntgen
  2018-01-19
 • Surinkta visa investicijos suma
  2018-02-05
 • Turtas įkeistas investuotojų naudai
  2018-02-08
 • Pasirašyta rangos sutartis
  2018-03-16
 • Turtas apdraustas statybų bei civilinės atsakomybės draudimu
  2018-04-06
 • Baigti avarinės būklės šalinimo darbai
  2018-06-30
 • Pasirašyta bankinio finansavimo sutartis
  2018-07-16
 • Baigti griovimo darbai
  2018-08-30
 • Baigti archeologiniai tyrinėjimai
  2018-11-05
 • Įrengtas šilumos tinklų įvadas
  2018-11-10
 • Baigtas pamatų liejimas
  2018-11-12
 • Paskola sėkmingai grąžinta
  2019-01-31

Vieta

Raugyklos g. 3, Vilnius