Dažnai užduodami klausimai

Jei nerasite jums reikiamo atsakymo, prašome kreiptis į mus užpildžius žemiau esančią formą

D.U.K.

Tai projekto finansavimas kai įmonei paskola suteikiama ne vieno, o grupės asmenų. Toks investavimas leidžia kiekvienam finansuotojui investuoti mažesnę pinigų sumą, neprisirišant prie bendro besiskolinančiai įmonei reikalingo paskolos dydžio. Sumažėjus minimaliai investicijos sumai atsiranda galimybė dalyvauti projektuose, kurie anksčiau buvo prieinami tik stambiems investuotojams. Taip pat, investuotojams tampa lengviau diversifikuoti investicijų portfelį.

Röntgen tai Lietuvos banko prižiūrima ir licencijuota sutelktinio finansavimo platforma leidžianti paprastiems žmonėms investuoti į nekilnojamojo turto sutelktinio finansavimo projektus.

Platformoje investuoti gali visi registruoti bei identifikaciją atlikę fiziniai ir juridiniai asmenys.

Taip, investuoti gali ir įmonė (juridinis asmuo).

Norėdami atlikti investiciją įmonės vardu, po registracijos bei sėkmingos įmonės atstovo identifikacijos, pildydami klausimyną nurodykite paskyros tipą “juridinis” bei įveskite įmonės rekvizitus. Vartotojas, kurio vardu atidaryta paskyra bei atliekamos investicijos, turi būti ir įgaliotas įmonės atstovas galintis inicijuoti tokius sandorius.

Siekiame, jog investavimas būtų prieinamas visiems, todėl platformoje galite investuoti nuo 100 eurų. Maksimali investicijos suma bei finansuojamų projektų kiekis yra neribojami.

UAB “Trečia diena” (Röntgen) yra įtraukta į Lietuvos banko administruojamą Viešąjį sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą, tad platformos veikla yra griežtai kontroliuojama Lietuvos banko.

Su Lietuvos banku suderintas Röntgen veiklos tęstinumo planas. Veiklos tęstinumo veiksmų ir priemonių planas užtikrina, jog investuotojai nenukentėtų, net jei Röntgen nuspręstu nutraukti savo veiklą.

Röntgen investavimo platforma sudaro išskirtinę galimybę investuoti į sutelktinio finansavimo NT projektus. Pagrindinės priežastys kodėl rinktis Röntgen:

 • Röntgen platformoje talpinamos investicijos yra garantuojamos pirminiu nekilnojamo turto įkeitimu. Pirminis įkeitimas (hipoteka) investuotojams suteikia pirmumą į kompensaciją pardavus išieškomą turtą;
 • Minimali investicija vos 100 eurų;
 • Itin išsamūs investicinių projektų pristatymai platformoje;
 • Griežtas investicinių projektų vertinimas. Labai daug projektų, kuriuos vertiname, net nepasiekia Röntgen platformos investuotojų, nes dažnai neatitinka mūsų rizikos valdymo reikalavimų. Statistiškai į platformą patenka tik 1 iš 20 vertinamų investicinių pasiūlymų;
 • Platformoje kartu su smulkiaisiais investuotojais investuoja ir profesionalūs instituciniai investuotojai (tradiciniai bankai, fondai bei turto valdytojai);
 • Investuotojui asmeniškai niekada nereikia dalyvauti skolos išieškojimo procese, Röntgen atstovauja investuotojus visuose išieškojimo proceso etapuose, bei nuolatos informuoja apie procesus.
 • Röntgen investuotojai visada gali diversifikuoti savo investicijų portfelį nukreipdami lėšas į skirtingus NT, aviacijos projektus ir taip sumažinti galimas rizikas.

Röntgen netaiko jokių naudojimosi platforma mokesčių investuotojams.

Lietuvos rezidentai (registruota gyvenamoji vieta – Lietuva) investuodami per platformą kaip fiziniai asmenys, uždirba palūkanas, kurios yra priskiriamos B klasės pajamoms. Tai reiškia, jog šias pajamas investuotojai privalo savarankiškai deklaruoti ir nuo šių pajamų sumokėti 15% gyventojų pajamų mokestį (GPM). Savo ruožtu, Röntgen pateikia Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) reikalingus duomenis apie Jūsų per kalendorinius metus uždirbtas palūkanas.

Lietuvos rezidentams Gyventojų pajamų mokestis taikomas tik nuo bendros per mokestinį laikotarpį gautos palūkanų sumos, kurį viršija 500 €. Vadinasi, kai bendra per mokestinį laikotarpį gauta investicinė grąža viršija 500 €, tai 15% tarifu apmokestinama tik 500 € viršijanti suma.

Užsienio valstybių rezidentams (registruota gyvenamoji vieta ne Lietuva) išmokamos palūkanos yra prisikiriamos A klasės pajamoms, tad gyventojų pajamų mokestį (GPM) privalomai išskaičiuojame prieš išmokant palūkanas ir pervedame Valstybinei mokesčių inspekcijai(VMI). Tai reiškia, jog jums bus išmokėtos palūkanos iš kurių jau yra išskaičiuotas 15% GPM ir jums papildomai deklaruoti Lietuvoje šių pajamų nereikės. Deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius turėsite tik pagal jūsų rezidavimo valstybėje nustatytą tvarką.

Europos Sąjungos Sutelktinio finansavimo reglamentas numato, kad visi licencijuoti sutelktinio finansavimo paslaugas teikiantys operatoriai visoje ES atitiktų tuos pačius reikalavimus. Taip užtikrinama didesnė apsauga smulkiesiems investuotojams.

Jeigu nesate profesionalus investuotojas, pagal ES Sutelktinio finansavimo reglamentą, Röntgen platformoje būsite laikomas nepatyrusiu investuotoju. Tokiems investuotojams taikomas 4 dienų apmąstymo laikotarpis, per kurį galite atšaukti savo investiciją.

Patyrusiu investuotoju galite būti pripažintas, jeigu turite reikalingą kvalifikaciją ar/ir patirties su investicijomis, Toks pripažinimas leistų jūsų investicijas užskaityti iš karto, nelaukiant, kol praeis keturių dienų apmąstymo laikas. Jeigu norite būti pripažintas patyrusiu investuotoju, susisiekite [email protected]

Ši skaičiuoklė yra privalomas įrankis platformoje, kuriuo galite, bet neprivalote pasinaudoti. Skaičiuoklė suteikia galimybę pamatyti, kaip atrodytų Jūsų nuostoliai, jeigu prarastumėte 10 proc. nuo savo metinių pajamų ir išlaidų skirtumo.

 • Röntgen platformoje talpinamos investicijos yra garantuojamos pirminiu nekilnojamo turto įkeitimu. Pirminis įkeitimas (hipoteka) investuotojams suteikia pirmumą į kompensaciją pardavus išieškomą turtą, esant vėluojančios ar nemokios paskolos atvejui. Apie investicijas apsaugotas turto įkeitimu skaitykite čia;
 • Siekdami išvengti skolų, visuomet prieš pasirašant sutartį su projekto savininku atliekame projekto rizikos vertinimą. Įvertiname kliento finansinę būklę, sąsajas su kitomis įmonėmis, tikriname akcininkų struktūrą, verslo planą, turto vertę ir paklausą, vertiname projekto savininko patirtį bei reputaciją. Atlikus išsamų kompleksinį vertinimą, pritaikome investicijos apsaugos priemones. Didelė dalis projektų, kuriuos vertiname, net nepasiekia Röntgen platformos investuotojų, nes dažnai neatitinka mūsų rizikos valdymo reikalavimų. Statistiškai į platformą patenka tik 1 iš 20 vertinamų investicinių pasiūlymų;
 • Paskolos nemokumo atveju platformoje yra numatytos išieškojimo procedūros, kuomet investuotojams įkeistas turtas būtų parduodamas, o iš pardavimo gauti pinigai būtų skiriami grąžinti paskolą investuotojams ir sumokėti palūkanas;
 • Platformoje visada išsamiai ir skaidriai pateikiama visa su investiciniais projektais susijusi informacija;
 • Röntgen investuotojai visada gali diversifikuoti savo investicijų portfelį nukreipdami lėšas į skirtingus NT, aviacijos projektus ir taip sumažinti galimas rizikas.

Jūsų investicinė grąža Röntgen platformoje priklauso nuo atliktos investicijos dydžio bei taikomos metinių palūkanų normos. Prieš pasirinkdami investicijos dydį (minimali investicija - 100 eurų), galite pasinaudoti investicinės grąžos skaičiuokle, kuri nurodo galimą grąžą.

Investicinė grąžos skaičiuoklė yra tik rekomendacinio pobūdžio, priemonė galimai investicinei grąžai įsivertinti.

Prieš paskelbiant investicinius projektus platformoje, Röntgen komanda kiekvienam projektui atlieka griežtą projekto rizikos vertinimą, pagal kurį atitinkamai yra suteikiamas reitingas: nuo A+, A, A- paraidžiui iki D-. A+ reiškia mažiausią riziką, D- reiškia didžiausią riziką.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad visos (tiek A+, tiek D-) Röntgen investicijos yra garantuojamos pirminiu turto įkeitimu, kuris garantuoja pilną ar dalinį lėšų atgavimą tuo atveju jei projekto savininkas taptų nemokus. Rizikos reitingas daugiau atspindi ne riziką prarasti visą investiciją, o riziką, kad projektas gali susidurti su sunkumais ar užsitęsti, t.y. paskolos grąžinimas įvyks vėliau nei planuota.

Plačiau apie Röntgen vertinimo kriterijus galite skaityti mūsų parengtame straipsnyje.

Platforma investuotojus atstovauja visuose procesuose nuo projektų atrinkimo, notarinio nekilnojamojo turto įkeitimo, projektų priežiūros jų eigos metu ar atsiradus paskolos vėlavimams.

Investuotojui asmeniškai niekada nereikia dalyvauti skolos išieškojimo procese, Röntgen atstovauja investuotojus visuose išieškojimo proceso etapuose, bei nuolatos informuoja apie procesus.

Kadangi visos Röntgen investicijos yra garantuojamos pirminiu turto įkeitimu. Įkeičiamas turtas visada yra 30-40 proc. vertingesnis nei paskola, todėl tai užtikrina pilną ar bent dalinį lėšų atgavimą projekto savininko nemokumo atveju, todėl visiškas investicijos praradimas yra sunkiai įmanomas. Tačiau investavimas visada susijęs su rizika prarasti dalį investicijos ar susidurti su paskolos grąžinimo vėlavimu.

Iki pinigus pervedant projekto savininkui jie yra laikomi riboto naudojimo elektroninių pinigų sąskaitoje atidarytoje projekto savininko vardu. Šios lėšos negali būti panaudotos nei projekto savininko, nei platformos operatoriaus. Į vystytojo valdomą banko sąskaitą jos pervedamos pagal sutartą grafiką po įsipareigojimų įvykdymo.

Per numatytą laiką nesurinkus reikiamos sumos, visos investicijos per kelias darbo dienas bus grąžintos į investuotojų sąskaitas iš kurių buvo atlikti mokėjimai, todėl investuotojai nieko nepraras.

Pinigai išmokami pagal iš anksto sutartą grafiką. Dažniausiai mokėjimai sutaps su projekto eigoje atliekamais tarpiniais turto vertinimais bei statybos sąmatų patikromis. Įsitikinus, kad projekto vertė kyla bei anksčiau skirti pinigai buvo skirti nekilnojamo turto vystymui – atliekamas sekantis išmokėjimas.

Prieš projektus pateikiant investuotojams Röntgen atlieka analizę, kurios metu įvertinama projekto savininko pateiktas verslo planas, nepriklausomas turto vertinimas bei informacija iš kitų šaltinių. Didelis dėmesys atkreipiamas į esamą turto vertę, vystymo planą, vystytojo patirtį, turto likvidumą ir kt. Ši procedūra, kaip ir Röntgen projekto rizikos vertinimo balas, yra projekto apžvalga ir neturėtų būti vertinama kaip investavimo rekomendacija. Visos Röntgen investicijos yra garantuojamos pirminiu turto įkeitimu, kuris užtikrina pilną ar dalinį lėšų atgavimą tuo atveju, jei projekto savininkas taptų nemokus, todėl rizika prarasti visa savo investiciją yra labai ribota. Vis dėlto, investavimas visada susijęs su rizika prarasti dalį investicijos ar susidurti su paskolos grąžinimo vėlavimu.

Dažniausiai investuotojų lėšos grįžta iš baigto vystyti projekto pardavimo, nuomos pajamų arba užbaigtą projektą refinansuojant banke.

Viso projekto metu bendraujame su paskolos gavėju, todėl galimi paskolos grąžinimo sunkumai yra nustatomi gerokai anksčiau, nei sueina terminas ją grąžinti. Pastebėjus, kad projekto savininkas susiduria su sunkumais, imamės veiksmų, bei kartu su juo ieškome visoms šalims geriausio sprendimo.

Atsižvelgiant į aplinkybes atliekami veiksmai:

 1. Paskolos termino pratęsimas. Tai darome matant, kad projektas susidūrė tik su laikinais nesklandumais (pvz. pardavimai vyksta, tačiau lėčiau, nei planuota) ir paskola bus grąžinta. Tokiu atveju investuotojams už vėlavimo laikotarpį suteikiama palūkanų premija;
 2. Pradedamas teisminis skolos išieškojimo procesas atliekant turto areštus, pasitelkiant skolų išieškojimo bendroves, teismus ar antstolius.

Esant poreikiui Röntgen platformos investuotojai turi galimybę savo aktyvias investicijas parduoti antrinėje rinkoje. Vis dėlto, atkreipiame dėmesį, jog kaip greitai pavyks parduoti investiciją labai priklauso nuo Jūsų lūkesčių. Tad pažymime, kad platforma neužtikrina sėkmingo investicijos pardavimo visais atvejais.

Vis dėlto, norint įnicijuoti šį veiksmą techniškai, ant savo aktyvios investicijos Jums reikia tik paspausti mygtuką “parduoti”. Gavę Jūsų užklausą pasidalinsime įsigijimo galimybe su potencialiais pirkėjais ir sieksime sėkmingai užbaigti sandorį.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad šiais metais planuojame paleisti naują antrinės rinkos sistemą platformoje, kuri bus daug aktyvesnė. Tad jei neskubate parduoti savo investicijos, ten gali būti, jog pavyktų gauti geresnes pardavimo sąlygas.

Visos platformoje vykdomos investicijos yra atliekamos tiesiogiai tarp projekto savininko ir investuotojų. Platforma yra tik techninis įrankis leidžiantis atlikti transakcijas, todėl visos sutartys liktų galioti kaip numatyta.

Apmąstymo laikotarpis taikomas patirties neturintiems investuotojams. Tai reiškia, kad per keturias kalendorines dienas patirties neturintys investuotojai gali persigalvoti ir atšaukti savo investiciją. Keturios kalendorinės dienos Röntgen platformoje pradedamos skaičiuoti nuo investicijų sutarties sugeneravimo.

Savo investiciją galite atšaukti per keturias kalendorines dienas nuo investavimo sutarties sugeneravimo. Prie savo investicijų paspauskite Atšaukti mygtuką ir visi pinigai grįš į Jūsų sąskaitą, iš kurios atlikote investiciją.

Siekiame, jog investavimas būtų prieinamas visiems, todėl platformoje galite investuoti nuo 100 eurų. Maksimali investicijos suma bei finansuojamų projektų kiekis yra neribojami.

Prieš pradėdami investuoti susipažinkite su itin išsamiais investicinių projektų pristatymais, kuriuos talpiname šalia kiekvieno projekto. Juose pateikiame informaciją apie paskolos grąžinimo terminus, palūkanų mokėjimų grafikus, numatomą investicinę grąžą, rizikos vertinimą. Taip pat, juose rasite duomenis apie projekto vystytojus, verslo planą, rinkos analizę, technines projekto charakteristikas ir kt.

Jei investuojate naudodamiesi Bank-link paslauga, jūsų mokėjimas bus užskaitytas iš karto.

Jei investiciją atliekate darydami paprastą bankinį pavedimą, jūsų mokėjimo užskaitymas gali trukti iki 2 darbo dienų. Tokiu atveju į investuotojų sąrašą pateksite po mokėjimo užskaitymo. Susidarius situacijai, kai tarp pavedimo ir įmokos užskaitymo projektas tampa pilnai sufinansuotas, jūsų pinigai bus grąžinami į sąskaitą iš kurios atlikote mokėjimą, o mokėjimo metu sudaryta sutartis - atšaukta.

Skaičiuojant Röntgen investicijos reitingą yra atsižvelgiama į tokius faktorius kaip vystytojo patirtis, projekto vieta, finansiniai rodikliai, verslo planas, rinkos tendencijos ir kt. Vertinimo taisyklės yra suderintos su sutelktinio finansavimo platformų priežiūrą vykdančiu Lietuvos banku.

Visos (nuo A+, iki D-) Röntgen investicijos yra garantuojamos pirminiu turto įkeitimu, kuris garantuoja dalinį ar pilną lėšų atgavimą tuo atveju jei projekto savininkas taptų nemokus.

Plačiau apie Röntgen rizikos vertinimo kriterijus skaitykite mūsų parengtame straipsnyje.

Dėl standartizuotų bankų procesų bei jų išaugusio intereso dalyvauti didesniuose projektuose, smulkių ir vidutinių NT projektų vystytojams teikiamas žemesnis prioritetas, o projektų vertinimas užtrunka ilgiau arba jo visai atsisakoma. Todėl tokios sutelktinio finansavimos platformos kaip Röntgen yra puikus alternatyvaus finansavimo šaltinis, galintis pasiūlyti lankstumą projektų savininkams.

 1. Norėdamas gauti finansavimą projekto savininkas turi užpildyti šią paraišką ir pateikti dokumentaciją, kuri reikalingą projekto bei vystytojo vertinimui atlikti;
 2. Gavus reikiamą informaciją su Jumis susisieks Röntgen komanda ir bus pradėtas projekto vertinimo procesas. Atrinkti projektai bus talpinami platformos investicijų skiltyje;
 3. Investuotojai susipažinę su projektu bei investicine sutartimi, investuoja norimą sumą į projektą;
 4. Surinkus visą arba minimalią investicijų sumą bei įvykdžius visus sutartinius įsipareigojimus, pinigai projekto savininkui išmokami pagal sutarties sąlygas;
 5. Projektui pasibaigus, vykdytojas grąžina visas lėšas į platformos nurodytą sąskaitą, iš kurios lėšos paskirstomos visiems į NT projektą investavusiems platformos dalyviams.
 6. Plačiau skaitykite skiltyje "Kaip tai veikia?"

Röntgen platformoje finansuotis gali tik įmonės (juridiniai asmenys), galinčios pateikti nekilnojamojo turto įkeitimą užtikrinantį paskolos grąžinimą. Finansavimas gali būti skiriamas NT vystymui, užbaigto turto refinansavimui arba kitai įmonės veiklai finansuoti.

 1. Statybos leidimas;
 2. Techninis projektas;
 3. Įkeičiamo turto vertinimas;
 4. Projekto verslo planas;
 5. Projekto sąmata;
 6. Projekto laiko grafikas;
 7. Įmonės finansinės ataskaitos.

Gavus visus reikalingus dokumentus projekto vertinimas gali užtrukti iki kelių savaičių. Kai projektas patvirtinamas ir įkeliamas į platformą, investicijos surinkimas gali užtrukti nuo dienos iki poros savaičių.

Taip, galimas. Išankstinio grąžinimo atveju projekto savininkas turi sumokėti investuotojams paskolos sutartyje numatytą išankstinio grąžinimo mokestį.

Taip, nuosavo kapitalo dalies finansavimas galimas pateikus antrinį turto įkeitimą arba kitas užtikrinimo priemones.

Turite daugiau klausimų?
Susisiekite su mumis!
VARDAS
TEL. NUMERIS
EL. PAŠTAS
ŽINUTĖ