Kaip neišleisti, o užsidirbti per „juodąjį penktadienį“?
Skirtingų tyrimų duomenimis, maždaug pusė vartotojų pripažįsta, kad per lapkričio išpardavimus prisiperka nereikalingų daiktų, o kas trečias pirkėjas sugrąžina šiuo laikotarpiu įsigytas prekes. Akivaizdu, kad daugelis iš mūsų sutaupytų vien nepasidavę išpardavimų maratono pagundoms. O kiek galėtume užsidirbti šiuos pinigus investavę?
Prieššventinis „juodųjų“ nuolaidų ir išpardavimų maratonas nepalieka abejingų: Europoje ir JAV šio laikotarpio išlaidos skaičiuojamos dešimtimis milijardų, o Lietuvoje vienas didysis bankas pernai suskaičiavo, kad per „juodojo penktadienio“ parą el. parduotuvėse vien tik jo klientai išleido beveik 13 mln. Eur.
Tai suprantama iš žmogiškosios pusės – juk didžiausias džiaugsmas patiriamas priėmus sprendimą įsigyti prekę ir vos už ją atsiskaičius. Pagundų patirti trumpalaikį džiaugsmą ypač daug šiuo metu, kai internetas ir gatvės tiesiog plyšta nuo „nuolaidų“ ir „pasiūlymų“. Tačiau daugybė vartotojų tyrimų rodo, kad nauji daiktai mums nusibosta ir nustoja džiuginti itin greitai, o net ir tokie stambūs pirkiniai kaip naujas būstas ar automobilis jau po pusmečio nebekelia tokių ryškių emocijų.
Visa tai suvokiant, logiška būtų tiesiog atsispirti nebūtinoms pagundoms, o jei šiuo laikotarpiu iš tiesų galima rasti realią nuolaidą, ją prasminga išnaudoti nebent seniai planuotiems pirkiniams. Vis dėlto, jei apie pusė gyventojų pripažįsta, kad per „juoduosius penktadienius“ prisiperka to, ko jiems nereikia, kitoks ir atsakingas elgesys su pinigais gali padėti ne tik neišleisti, bet ir uždirbti.
Tad „juodųjų pagundų“ proga pirmiausia siūlome tiesiog susimąstyti apie būtinas ir nebūtinas savo išlaidas bei asmeninių finansų valdymą. Sutaupyti ar netikslingai neišleisti pinigai jau bus pirmas geras žingsnis į tvaresnius finansus. O turėdami laisvo kapitalo, jau galėsite pasvarstyti ir apie tai, kaip jį atsakingai įdarbinti.
Jeigu esat nusiteikęs susilaikyti nuo neatsakingų išlaidų, verta susimąstyti ir, dar geriau, išbandyti investavimą. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais Lietuvoje sparčiai populiarėja sutelktinis nekilnojamojo turto finansavimas – anksčiau tik profesionalams prieinamos paskolos NT vystytojams su turto įkeitimu ir solidžiomis 7–11 proc. metinėmis palūkanomis. Investuotojo naudai įkeičiamas vertingas nekilnojamasis turtas, kas ketvirtį mokamos palūkanos ir vos 100 Eur minimali investicinė suma bei kelis kartus nei indėliuose didesnės palūkanos lemia tai, kad šis konservatyvus instrumentas domina vis daugiau lietuvių – pernai sutelktinio finansavimo rinka Lietuvoje viršijo 230 mln. Eur.
Investuoti visuomet verta ir į kitas laiko patikrintas kryptis, ypač pasitarus su profesionalais ar jau tai darančiais: akcijos, obligacijos, fondai ar netgi investicinis nekilnojamasis turtas savaime nebus blogi pasirinkimai, tačiau kiekvienu atveju būtina įvertinti visas rizikas ir galimybes.
Kitaip nei pinigų leidimas, investavimas nesukuria greitų emocijų: investuojant į sutelktinį finansavimą pinigai paprastai sugrįš tik po metų, nors uždarbis pradės džiuginti jau kas ketvirtį. Vis dėlto nuosklus investavimas ir augantys finansiniai resursai sukuria gilų ir ilgalaikį saugumo ir ramybės jausmą. Kasmet vis greičiau augantys pinigai visų pirma reiškia didesnį stabilumą nenumatytais gyvenimo atvejais, o atsakingai ir nuosekliai investuojant bei reinvestuojant uždarbį per ilgesnį laiką galima susikurti itin solidų pasyvių pajamų srautą, kurį skirsite savo ar šeimos poreikiams tenkinti. Galų gale, nuosekliai investuojant ir neišlaidaujant ilgainiui galima susikurti tokį gyvenimą, kuriame tiesiog nebereikės vaikytis jokių nuolaidų.
Todėl sutelktinio finansavimo platforma „Röntgen“ – Lietuvos banko prižiūrima, profesionalių ir mažesnių investuotojų vertinama, viena didžiausių ir konservatyviausių šalies sutelktinio finansavimo platformų kviečia per juodajį penktadienį ne išlaidauti, o uždirbti daugiau.
Investuoti čia galima pradėti vos nuo 100 Eur, bet net ir tokia suma leis susipažinti su procesais, uždirbti kelis kartus indėlius pranokstančias palūkanas ir, svarbiausia, keisti požiūrį ir įpročius. Investavime nevertėtų pasiduoti emocijoms, pagundoms ir avantiūroms, tad „juodojo penktadienio“ laikotarpio proga verčiau susipažinkite su profesionalų komandos kruopščiai atrinktais investiciniais projektais. Registruokitės „Röntgen" platformoje ir pradėkite savo investavimo kelionę.